Ėrienos Mėsa: Nauda ir Patarimai

Erėnos mėsa

Norėdami pagaminti puikų kepsnį, būtinai atsakingai pirkite ėrieną. Kokios spalvos turėtų būti ėrienos mėsa? Ėriena yra raudonos mėsos rūšis. Šviežia ėrienos mėsa turi būti nuo rausvos iki šviesiai raudonos spalvos, su tvirtais baltais riebalais. Pasirinkite ėrieną, kurioje yra marmurinė mėsa (raumenys ar riebalų dėmės, einančios per mėsą); riebalai gaminant palaikys mėsą drėgną ir prisidės prie skonio bei švelnumo.

Ar ėrienos mėsą yra sveika valgyti? Ėriena yra puikus baltymų šaltinis ir gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos, tokios kaip geležis, cinkas, selenas ir vitaminas B12 pilnas maistas.

Kaip raudona mėsa, ėriena turi daug daugiau geležies nei kiti baltymų šaltiniai, pavyzdžiui, vištiena ar žuvis. Be to, kadangi ėriena yra gyvulinės geležies šaltinis, jame yra heme geležis, o ne augaluose esantis nehemo geležis. Heme geležis yra labiau absorbuojama geležies forma, taigi, vartojant raudoną mėsą, tokią kaip ėrieną, tai gali padėti užkirsti kelią geležies trūkumui ir anemijos simptomams.

Ėrienoje yra riebalų, tačiau didžioji dalis šių riebalų yra priešuždegiminių omega-3 riebalų rūgštys.

Tiesą sakant, daugumoje ėriukų gabaliukų yra dar daugiau omega-3 nei jautienoje. Daugelis žmonių žino apie daugybę omega-3 riebalų rūgščių naudų, bet nėra tikri, kad ėriukų mėsa yra svarbus šių sveikų riebalų rūgščių šaltinis.

Erėnos gaminimas

Yra daugybė būdų, kaip naudoti ir gaminti ėrieną. Daugelis ėrienos gerbėjų tikrai mėgsta ėriukų veisles, kurios, kaip sakoma, yra vienos iš labiausiai švelnių ėrieos rūšių. Kulinariniame pasaulyje, ėrienos nugarinė dažnai lyginama su jautiena.

Ėrienos kepimo receptai yra itin populiarūs visame pasaulyje, ypatingai sezoninėms šventėms ar kitiems dideliems susibūrimams.

Ką daryti, kad nupirkta, paruošta ir iškepta mėsa nebūtų sausa?

Įsigyję ėrieną būtinai ją gerai išvalykite. Neapdorotos ėrienos mėsos valgyti negalima.

Erėnos naudaDaugelis receptų vartotojų ir mėsos kepėjų įprastai pražiūri ir ignoruoja šią bendrą frazę, matomą visuose ėrienos receptuose „leiskite pailsėti 15 minučių“ ir tada nustemba, kodėl jų maistas buvo ne toks, kokio tikėjosi. Tai iš tikrųjų yra labai svarbi šio proceso (gaminimo) dalis ir atsiranda skirtumas tarp netolygus ir trapios kepsnys ir kieto, sauso mėsos gabalo su mažu raudonu centru, apsuptu didelės pilkšvai rudos mėsos sienos. Turėkite omenyje, kad keletą minučių po to, kai mėsa išimama iš orkaitės, įvyksta keletas svarbių įvykių.

Pirmiausia, mėsa vis dar kepa! Atminkite, kad jūsų mėsos termometro gaunami rodmenys yra paimti iš šalčiausios kepsnio dalies – mėsos sluoksniai arčiau paviršiaus yra daug karštesni, ir jie toliau spinduliuoja šilumą į centrą. Kepsnio vidinė temperatūra pakyla apie dešimt laipsnių po to, kai jis palieka krosnį. Šie dešimt laipsnių gali būti skirtumas tarp sultingos mėsos ir kažko sauso ir nuviliančio.

Antra, gaminant maistą intensyvus šilumos srautas nukreipia daugumą sulčių į mėsos centrą. 10 – 15 minučių poilsio turėtų būti pakankamai laiko, kad tos sultys būtų pakartotinai perpumpuotos ir perskirstytos tolygiau.

Galutinis patarimas: pasirinkite gerai išgraviruotą peilį. Pralaukę visą papildomą laiką, paskutinis dalykas, kurį norėtumėte padaryti, yra išspausti šias nuostabias sultis, pjaustant atšipusiu peiliu.

Ėrieną turite sunaudoti per vieną ar dvi dienas, o ėrienos kepsnius ar kitus apdorots gaminius ne ilgiau kaip tris penkias dienas. Jeigu ėrieną užšaldėte – ją tokią galite laikyti neribotą laiką